Minu tööprotsess

by Wiikender

Kuidas minu tööprotsess välja näeb?

Kindlasti ei ole see siin absoluutne tõde aga püüan anda ülevaate kuidas ja miks ma midagi auto juures teen. Oluline on ka eristada erinevaid protsesse kaugema eesmärgi järgi. Kas tegemist on tavapärase hooludspesuga või ettevalmistööga poleerimiseks või vahatamiseks. Seega tuleb pigem pikem lugemine kui kerge sutsakas ja risti silmadega üle.

Tavapärane hoolduspesu

Alustame siis tavapärasest ja kõige lihtsamast. Eesmärk on auto puhtaks saada, eemaldada mustus. Väikesed erinevused tulevad sisse hooajalise pesuga. Analoogse skeemi järgi võib oma autot pesta ka kodus, ise.

Oluline on valida õige šhampoon. Kui Su auto on kaitstud keraamika või vahaga, siis kasuta vahavaba šhampooni! Vahaga šhampoon nullib kaitsva kihi omadused.

Tähelepanelik automanik ilmselt juba märkas, et eelnevas loetelus ei ole mitte sõnagi pigileotusest. Pigileotust EI PEA tegema iga pesukord ja see ei ole ka mõistlik. Minu tööprotsessis kuulub pigileotus tegemisse vasatavalt vajadusele kuid alati kevadel ning süsigsel. Ja pigiainega EI OLE MÕISTLIK pritsida üle KOGU auto. Vaevalt Su auto katusel pigi on! Liigne kasutmine tekitab kahju plastikdetailidele – tuhmunud tuled, luitunud plastik, näiteks!

Pigileotuse ja lendraua leotuse teen pärast esimest kontaktpesu vahavaba šhampooniga. Ehk siis kõigepealt pesen auto ära, kuivatan, seejärel kannan leotusaine autole, lasen mõjuda, loputan, kuivatan, kannan lendraua aine autole, lasen mõjuda, loputan.

Seejärel järgneb uus käsipesu kas siis sama šhampooniga või vahašhampooniga.

Miks ma ei alusta pesu pigileotusest? Sest ma tahan leotada lahti pigi, mitte tolmu mis on pigi peal. Samuti tahan ma jõuda pigini mitte kuivatusvaha, šhampoonivaha vmt elemendini mis soodustavad leotusaine maha libisemiset kiiremini kui see tavapärane on.

Ettevalmistuspesu vahatamiseks või poleerimiseks.

2 comments

Taavi Kaasik 18/04/2021 - 15:44

Tere! Kas teostate ka värvimisi?

Reply
Wiikender 20/04/2021 - 07:53

Tere

kirjutasin Teile e-maili. Aga lühidalt: ei, ei värvi kuid soovitan: https://www.facebook.com/blackhoodcustoms

Reply

Leave a Comment